Social Media. Ilu Polaków korzysta z mediów społecznościowych?

Reklama

Social Media. Ilu Polaków korzysta z mediów społecznościowych?

Ile osób korzysta z mediów społecznościowych? Najpopularniejsze media społecznościowe.

Obecnie, w czasach pandemii koronawirusa, ze względu na obowiązujące środki dotyczące dystansu społecznego ludzie częściej łączą się z innymi osobami za pośrednictwem mediów społecznościowych. W Unii Europejskiej 58% osób w wieku od 16 do 74 lat korzystało z portali społecznościowych w 2022 roku. Popularność mediów społecznościowych w UE stale rośnie (w 2011 roku jedynie 36% mieszkańców Unii Europejskiej korzystało z social media). Ilu Polaków korzysta z Facebooka i innych mediów społecznościowych?


Media społecznościowe w Polsce i w Europie

W najmłodszej kategorii wiekowej (od 16 do 24 lat) w Unii Europejskiej 9 na 10 osób korzystało z portali społecznościowych.

Wśród osób starszych w wieku od 65 do 74 lat social media nie były popularne. Tylko jedna piąta z nich (22%) uczestniczyła w mediach społecznościowych.

Wśród krajów Europy wskaźnik uczestnictwa w mediach społecznościowych najwyższy był w Islandii (93%), która wyprzedziła Norwegię (89,7%) i Danię (84,7%).

Na przeciwległym krańcu skali znaleźli się Francuzi i Niemcy, u których wskaźnik uczestnictwa w mediach społecznościowych wyniósł odpowiednio 44,5% oraz 47,7%.

A ilu Polaków korzysta z mediów społecznościowych? W Polsce wskaźnik korzystania z social media wyniósł 60,6%. Taki wynik spowodowany jest niskim udziałem osób po 45 roku życia w aktywnym korzystaniu z mediów społecznościowych.

Ile osób w Polsce i w Europie korzysta z social media
Odsetek osób w Europie korzystających z mediów społecznościowych;
Opracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych Eurostat.


Ilu Polaków korzysta z social media ze względu na wiek
Odsetek Polaków korzystających z social media wg wieku;
Opracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych Eurostat.Również w Polsce z roku na rok media społecznościowe stają się coraz bardziej popularne i przybywa osób korzystających z social media w każdej kategorii wiekowej.

Ilu Polaków korzysta z social media
Odsetek Polaków korzystających z mediów społecznościowych;
Opracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych Eurostat.Które media społecznościowe są najbardziej popularne?

Liderem popularności mediów społecznościowych pod względem ilości aktywnych użytkowników jest Facebook, który jako pierwszy przekroczył miliard zarejestrowanych kont i obecnie (styczeń 2023) obsługuje prawie 3 miliardy aktywnych użytkowników.

Znajdujące się odpowiednio na drugim, trzecim i czwartym miejscu pod względem popularności mediów społecznościowych YouTube, WhatsApp i Instagram przekroczyły 2 miliardy użytkowników.

Ilość użytkowników social media na świecie w 2023 roku
Liczba użytkowników mediów społecznościowych;
Opracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych Statista.


Wiodące sieci społecznościowe są zwykle dostępne w wielu językach i umożliwiają użytkownikom łączenie się ze znajomymi lub ludźmi ponad granicami geograficznymi, politycznymi lub gospodarczymi.

Szacuje się, że liczba użytkowników social media będzie nadal rosła, ponieważ korzystanie z urządzeń mobilnych oraz mobilne sieci społecznościowe coraz bardziej zyskują na popularności na wcześniej niedostatecznie obsługiwanych rynkach.
Co o tym myślisz? Zostaw reakcję i komentarz.

Spodobał Ci się artykuł i chcesz wesprzeć mój projekt?

Po prostu postaw mi wirtualną kawę! :)
Postaw mi kawę

Obserwuj blog na Facebooku lub Instagramie po więcej ciekawych statystyk!

3 Komentarze

  1. Temat social mediów to szalenie ciekawa sprawa. Muszę przyznać, że nie do końca jestem w stanie wyrobić sobie jednoznaczną opinię na ten temat. Bo z jednej strony owszem, to pożeracze czasu, ale z drugiej mogą być fajnym źródłem wiedzy. Ja na przykład, dzięki social mediom, zainteresowałem się kryptowalutami i dowiedziałem się, że istnieje nawet kantor bitcoin. Tak więc nie dziwi mnie, że sieci społecznościowe zyskują na popularności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie również nie dziwi, ze co raz większa liczba polaków korzysta z social mediów. Myślę, że są one nieustannie ulepszane w taki sposób, aby były przyjazne ludziom w każdym wieku. Na pewno wykonuje się różne analizy (np. analiza UX) i optymalizuje się je i doskonali nieustannie. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego.

    OdpowiedzUsuń
  3. Korzystanie z mediów społecznościowych to strata czasu a te korporację zarabiają na idiotach którzy mają tam konta.😡

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza