Social Media. Ilu Polaków korzysta z mediów społecznościowych?

Ile osób korzysta z mediów społecznościowych? Najpopularniejsze media społecznościowe.

Obecnie, w czasach pandemii koronawirusa, ze względu na obowiązujące środki dotyczące dystansu społecznego ludzie częściej łączą się z innymi osobami za pośrednictwem mediów społecznościowych. W Unii Europejskiej 57% osób w wieku od 16 do 74 lat korzystało z portali społecznościowych w 2020 roku. Popularność mediów społecznościowych w UE stale rośnie (w 2011 roku jedynie 36% mieszkańców Unii Europejskiej korzystało z social media).

Media społecznościowe w Polsce i w Europie

W najmłodszej kategorii wiekowej (od 16 do 24 lat) w Unii Europejskiej prawie 9 na 10 osób korzystało z portali społecznościowych (87%). Wśród osób starszych w wieku od 65 do 74 lat social media nie były popularne. Tylko jedna piąta z nich (22%) uczestniczyła w mediach społecznościowych.

Ile osób korzysta z mediów społecznościowych w Polsce i w EuropieOpracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych Eurostat 
(kliknij, aby powiększyć)

Wśród krajów Europy wskaźnik uczestnictwa w mediach społecznościowych był najwyższy w Islandii (94%), która wyprzedziła Norwegię (88%) i Danię (85%). Na przeciwległym krańcu skali znaleźli się Włosi, u których wskaźnik uczestnictwa w mediach społecznościowych wyniósł jedynie 48%. W Polsce wskaźnik był niewiele wyższy i wyniósł 55%. Taki wynik jest spowodowany niskim udziałem osób po 45 roku życia w aktywnym korzystaniu z mediów społecznościowych.

Ilu Polaków korzysta z mediów społecznościowychOpracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych Eurostat.


Również w Polsce z roku na rok media społecznościowe stają się coraz bardziej popularne i przybywa osób korzystających z social media w każdej kategorii wiekowej.

Ilu Polaków korzysta z mediów społecznościowych, social mediaOpracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych Eurostat.


Które media społecznościowe są najbardziej popularne?

Liderem popularności mediów społecznościowych pod względem ilości aktywnych użytkowników jest Facebook, który jako pierwszy przekroczył miliard zarejestrowanych kont i obecnie (lipiec 2021) obsługuje ponad 2,85 miliarda aktywnych użytkowników. Facebook jest również właścicielem czterech największych platform mediów społecznościowych, z których każda ma ponad miliard aktywnych użytkowników: 

  • Facebook
  • WhatsApp
  • Facebook Messenger
  • Instagram. 

Znajdujące się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu pod względem popularności mediów społecznościowych YouTube oraz WhatsApp podobnie jak Facebook przekroczyły 2 mld użytkowników. 

Wiodące sieci społecznościowe są zwykle dostępne w wielu językach i umożliwiają użytkownikom łączenie się ze znajomymi lub ludźmi ponad granicami geograficznymi, politycznymi lub gospodarczymi. Szacuje się, że w 2022 roku media społecznościowe osiągną 3,96 miliarda unikalnych użytkowników i oczekuje się, że liczby te nadal będą rosły, ponieważ korzystanie z urządzeń mobilnych oraz mobilne sieci społecznościowe coraz bardziej zyskują na popularności na wcześniej niedostatecznie obsługiwanych rynkach.

Ile osób korzysta z Facebooka, Instagrama, YouTube, TikToka i innych mediów społecznościowych. Najbardziej popularne media społecznościowe.Opracowanie ciekawestatystyki.pl na podstawie danych statista.com.Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dane statystyczne o Polsce i Polakach przedstawione na tle innych krajów.

Cześć, jestem Damian!

Cześć, jestem Damian!
Od 2012 roku "pracuję z liczbami". Na blogu CiekaweStatystyki.pl za pomocą liczb i wykresów obrazuję otaczający nas świat, zachodzące w nim zmiany na przestrzeni lat i trendy w różnych obszarach, np. demografii, ekonomii, edukacji, ochrony zdrowia, handlu i innych. Poprzez analizę danych chciałbym pomóc Wam w odkryciu nowych spostrzeżeń i w spojrzeniu na różne tematy z nowego punktu widzenia.

Polecany post

Produkcja piwa w Europie. Ile piwa produkuje się w Polsce?

Jednym z najstarszych napojów wyprodukowanych przez ludzi jest piwo. Pierwsze potwierdzone chemicznie piwo jęczmienne pochodzi z Iranu 5 tys...

Popularne posty

Archiwum

Szukaj

Obserwuj mnie

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *